четвер, 14 грудня 2023 р.

 14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

     Чорнобильська трагедія сталася майже 40 років тому. Але її наслідки вражають Україну і досі. Нам залишається лише пам'ятати тих простих і мужніх людей, які у скрутний час стали на оборону Вітчизни від нищівної атомної загрози.
      До цього дня в  бібліотеці організована тематична поличка. Матеріали представлені на книжковій поличці не залишили  нікого байдужими.  У книзі "Чорнобильська сторінка Охтирщини" учні знаходили розповіді про своїх рідних, сусідів, знайомих, які, ціною власного здоров'я і навіть життя,  врятували Україну від набагато страшніших наслідків чорнобильської ядерної аварії. 



 

Микола Хвильовий (Фітільов)
(13.12.1893-13.05.1933)

     До 130 річниці від дня народження "основоположника справжньої української прози" Миколи Хвильового в читальній залі бібліотки була організована тематична поличка.



 




середа, 13 грудня 2023 р.

 Національний тиждень читання

    Згідно зі Стратегією розвитку читання на період до 2032 року "Читання як життєва стратегія" Міністерство культури та інформаційної політики України з 04 по 10 грудня 2023 року проводив Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію "Національний тиждень читання". Цьогоріч Акція проходила під гаслом - "Бути своїм".  До  Акції долучилася і наша бібліотека. У читальній залі була організована тематична поличка "У бібліотеку завітай - цікаву книгу почитай". 

Бібліотекар провела огляд нових надходжень українських видань. Цікаві книги діти взяли для читання вдома.
    

Проводились Дні читання української книги, вікторини, реклами прочитаних книг. Учні 7-9 класів зацікавилися книгою Андрія Кокотюхи "Врятувати березень". Книга видана видавництвом "Ранок", у 2022 році.  Цікаво пройшов марафон читання цієї книги. Автор розповідає, про сім'ю, яка в перший день російського вторгнення знаходилася в Києві. Страх, лишитися в столиці під бомбами, примушує родину їхати за місто. Невеличке село Антонівку окупують росіяни. Родина в пастці... Цей березень стане найважчим у їхньому житті. Ця історія про те, як змінюється людина, коли в її дім приходить ворог, про змужніння й дорослішання під впливом страшних обставин 







середа, 29 листопада 2023 р.

                               

Григорій Федорович  Квітка-Основ'яненко

(1778-1843)

  
29 листопада минуло 245 років від народження Григорія Квітки-Основ'яненка, письменника, драматурга, журналіста, літературного критика і культурно-громадського діяча; основоположниа художньої прози в новій українській літературі. До цієї дати бібліотекар організувала в читальній залі тематичну поличку.                                                                                 

вівторок, 28 листопада 2023 р.


Ольга Кобилянська 

(1863 - 1942)

160 років від дня народження "царівни української літератури"

   1863, 27 листопада – у містечку Гура-Гумора на Буковині (нині - Румунія) народилася Ольга Кобилянська, письменниця та громадська діячка.

Іван Нечуй-Левицький 

(1838 – 1918)

   1838, 25 листопада – у Стеблеві на Київщині (нині – Черкащина) народився Іван Левицький – письменник, прозаїк, драматург, перекладач, педагог, магістр богослов'я, автор «Кайдашевої сім’ї», 


 Пам'ятаємо про голодомор...

Кожної четвертої суботи листопада ми згадуємо велику трагедію в українській історії – День пам’яті жертв голодоморів. 

Горить свіча,

і огортається журбою.

Осінній день промерзлою ходою у серце стука.

Пам'ять про померлих. Замучених голодним тридцять третім.

До цього дня в читальній залі бібліотекар організувала тематичні полички.





понеділок, 27 листопада 2023 р.

 День Гідності і Свободи

 До Дня Гідності і Свободи бібліотекар організуваала в читальній залі тематичну книжкову поличку" Україна - територія Гідності і Свободи". Із літератури представленої на виставці старшокласники більш детально дізналися про учасників національно-визвольної боротьби, про тих, хто відстояв  перемогу Революції Гідності.

Бібліотекар ознайомила учнів з книгою Сергія Жукова "Україна від первісних часів до сьогодення." Простий виклад інформації і безліч ілюстрацій роблять книжку ідеальною для знайомства дитини з історією та культурою України. Один із розділів книги також присвячений Революціям Незалежної України.


четвер, 5 жовтня 2023 р.


 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

   З 1 до 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).

     Україна!.. Це слово з глибокою шаною й гордістю промовляють справжні сини і доньки України. Україна — це історія народу, який упродовж багатьох років боровся за свою свободу й незалежність.  У 2014 році росія окупувала Крим і розпочала війну на Донбасі, а 24 лютого 2022 року російська армія розпочала широкомасштабне вторгнення на територію України. Вже дев’ять років український народ дає відсіч агресору і мужньо бореться за відновлення своєї територіальної цілісності, за збереження своєї незалежності і суверенітету. Ця війна вже забрала тисячі невинних життів, розлучила сім’ї та знищила багато надбань, які були побудовані століттями. Війна в Україні – це біль для кожного громадянина країни. Однак, незважаючи на все, український народ продовжує боротися за свою свободу та незалежність». Ми продовжуємо жити в умовах війни, проте дух нації не зламний. В умовах повномасштабної війни особливого значення набуває національно-патріотичне виховання. Видатний український педагог В. О. Сухомлинський рекомендував розпочинати виховання з дитинства, адже це найважливіший період людського життя. Він зазначав: „У дитинстві починається тривалий процес пізнання – пізнання і розумом, і серцем – тих моральних цінностей, що лежать в основі моралі: безмежної любові до Батьківщини, готовності віддати життя за її щастя, велич, могутність, непримиренність до ворогів Вітчизни”. Молоде покоління має не тільки ідентифікувати себе з українським народом, а й прагнути жити в Україні, захищати та розбудовувати свою країну, служити Вітчизні на шляху її національного демократичного розвитку, вірити в її світле майбутнє. З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбуватиметься під гаслом 

                «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»

Захід сприятиме втіленню основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 6 червня 2022 р. № 527, а також  приверненню уваги до питання патріотичного виховання в нашій державі. У бібліотеці, в рамках місячника, оформлено тематичний стенд 



 

ДО УВАГИ НАШИХ УЧНІВ І ВЧИТИЛІВ

    Війна змінила не тільки навчальний процес у закладі, а й внесла зміни в план роботи шкільної бібліотеки. Повідомляємо, що в період дії воєнного стану наша бібліотека надаватиме послуги та консультації у віддаленому режимі. Ви зможете віддалено працювати з нашим блогом, адже багато хто з вас виїхав за межі міста, навіть країни. Бібліотека рекомендує деякі корисні для навчання та самоосвіти сайти, які допоможуть в навчанні, самоосвіті, а також спільно проводити час батькам та їх дітям.

ЕЛЕКТРОННІ БІБЛІОТЕКИ

 Електронна бібліотека http://www.lib.com.ua/

 Електронна бібліотека української літератури  http://www.ukrlib.com.ua/

                                              БІБЛІОТЕКИ

БібліотечнийсвітУкраїни  http://www.ukrlibworld.kiev.ua/

Національна бібліотека України ім.Вернадського http//www.nbuv.gov.ua/

Державна науково-педагогічна бібліотека України ім. В.О. Сухомлинського    http://www.library.edu-ua.net/

Публічна бібліотека ім. Лесі Українки  http://lucl.lucl.kiev.ua/

Національна парламентськабібліотекаУкраїни http://nplu.org/

 Державна науково-технічна бібліотека України http://ntbu.ru/

Наукова бібліотека ім. М.О. Максимовича Київського університету ім. Т.Г. Шевченка http://www.library.univ.kiev.ua/

ДИТЯЧІ БІБЛІОТЕКИ

Державна бібліотека України для дітей http://www.chl.kiev.ua/

Українська казка http://www.kazka.in.ua/

Найкращі сайти з прямими посиланнями на файли для електронних підручників

Електронні версії шкільних підручників можна знайти і завантажити в багатьох місцях Інтернету, але будьте уважні, так як здебільшого посилання будуть непрямими, заплутаними або навіть шкідливими. В списку нижче підібрані найкращі безпечні сайти з підручниками, більшість файлів з яких доступні для прямого завантаження в форматах DjVu и PDF. Для перегляду підручників на пристроях з операційною системою Android рекомендується використовувати програму EBookDroid. Сайти активно змінюються і якщо не виходить знайти або нормально завантажити підручник з одного сайту, то спробуйте на іншому.

https://pidruchnyk.com.ua/ Дуже зручний сайт як для перегляду в режимі онлайн, так і для завантаження підручників (прямі посилання під вікном онлайн-перегляду)

https://schoolbooks.org.ua/ Для завантаження електронної копії підручника необхідно на його сторінці клацнути правою кнопкою на "Завантажити підручник" та вибрати "Зберегти посилання як..." або аналогічний пункт меню.

https://portfel.at.ua/ Для завантаження електронної копії підручника необхідно на його сторінці клікнути по іконці PDF або DjVu поряд з зображенням книжки і в наступному вікні також вибрати "Завантажити".

https://4book.org/uchebniki-ukraina Підручник завантажиться в вигляді архіву, його необхідно буде розпакувати (програмою WinRaR або аналогічною), так як більшість пристроїв не зможуть його прочитати.

https://shkola.yccat.com/index.html Дуже гарний сайт, але для завантаження електронних копій підручників необхідно пройти просту реєстрацію.

У випадку, якщо якість завантаженого підручника невисока - пошукайте його на інших сайтах зі списку вище, дуже висока вірогідність, що там знайдеться набагато якісніший екземпляр

ПОСИЛАННЯ НА ЕЛЕКТРОННІ ВЕРСІЇ ПІДРУЧНИКІВ

https://lib.imzo.gov.ua/yelektronn-vers-pdruchnikv/

 https://pidruchnyk.com.ua/

Поради батькам

Як читати сучасним дітям

https://life.pravda.com.ua/projects/reading/2019/09/16/238093/

 Як прочитати 100 книг за рік

https://life.pravda.com.ua/society/2019/09/2/238090/

 Як креативно навчити математики молодших школярів

https://osvitoria.media/experience/yak-kreatyvno-navchyty-matematyky-molodshyh-shkolyariv/